Aby váš dům získal nový kabát – k tomu poslouží naše nátěry fasád

Chcete zvýšit životnost fasády, ale do její rozsáhlé rekonstrukce se vám pouštět nechce? Efektivním řešením může být nátěr fasády. Společnost Roach Stav provádí nátěry fasád na všech typech budov – od panelákových domů, přes domky rodinné, až po historické stavby a památky. Ani rozsah nátěru není nijak omezen a limitování nejsme ani druhy omítek. Ptáte se, jakou barvu pro nátěr stávající fasády nebo střechy použít? Nechte si poradit od profesionálů!

Barva na fasádu – základní rady a tipy

Výběr vhodné barvy nás staví mezi poměrně nesnadný úkol. Každý – byť i sebeobsáhlejší vzorník nás může uchvátit kouzelnými barevnými variacemi, které však mohou ve finálním výsledku vypadat na fasádě úplně jinak. Další skutečností, která může ovlivnit barvu výsledné fasády, je to, zda provádíme nátěr fasády zateplené polystyrenem nebo minerální vatou. Zde bychom měli dávat pozor zejména sytost barvy.

Náš tip: Jaká je „in“ barva fasády rodinných domů? Fotogalerie fasády rodinných domů na našich stránkách vám to prozradí!

Barvy fasád rodinných domů – základní funkce:

  • Funkce estetická – „převlečení“ stávající fasády do fasády zbrusu nové
  • Funkce ochranná – ochrana před poškozením fasády před vnějšími vlivy (sluneční záření, povětrnostní podmínky, střídání teplot apod.)

 

Barvy fasád – jak vybrat tu nejvhodnější?

Při výběru barvy vám může pomoci naše fotogalerie fasád, která je plná již realizovaných zakázek z celé České republiky (Praha, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek, Zlín, Karviná, Nový Jičín, Opava atd.). Jednotlivá fota se vyznačují vysokou kvalitou a rozlišením, takže vaší inspiraci nebude nic bránit. Barevné fasády – fotogalerie je neustále doplňovaná a aktualizovaná. Mimo jiné zde najdete atraktivní kombinace, které je možno pro nátěr fasády, či střech zvolit. Tento vzorník vám může být skvělým rádcem i pomocníkem. Kromě toho najdete na našich stránkách také specifický nástroj, který vytvoří dokonalé vizualizace každého domu. Tato simulace vám umožní porovnat jednotlivé odstíny a barvy a vybrat pro svůj dům právě tu z estetického hlediska nejvhodnější.

Náš tip: Zajímá vás cena barvy na fasády? Napište nám o ceník fasády, nebo vyplňte nezávaznou poptávku, na jejímž základě zjistíte přesnou, či orientační cenu právě vaší fasády.

Pozor na tmavé odstíny barev

Patříte mezi milovníky zemitých odstínů – hnědé, černé nebo červené? Nebo je snad vaší oakley outlet shop oblíbenou barvou tmavě modrá, případně zelená? Při výběru barvy fasád budete muset své vášně trošku zkrotit. Na paměti byste totiž měli mít, že tmavší barvy obecně pohlcují více tepla ze slunečního záření, což vede k přehřívání fasády a jejímu následnému pnutí. To může způsobit mikroskopické trhliny, které mají za následek pronikání vlhkosti do zateplovacích systémů. Barva na fasádu by proto měla být vybírána zejména v jasnější barevné škále.  Inspirace na vás čeká třeba v naší fotogalerii, která vám výběr barvy náležitě usnadní.

Velká zimní akce na zateplení


Nová Zelená Úsporám 2013 - jsme zaregistrovaným odborným dodvatelem

Aktuality